2009. november 23., hétfő

Organikus high tech


A technológia nem ad el semmit önmagában. De ha egy jó ötlethez a megfelelő technológiát használjuk, az igen!
Pranav Mistry olyan technológiai újítást mutat be, ami a kommunikációban új távlatokat nyit. A jelenleg szinte elképzelhetetlen újítás az emberhez legközelebb álló, a leginkább organikus alapokra épít. A fizikai érzékelést és a digitális világot egy platformon értelmezi. Azaz a cetlik életre kelnek a monitoron, és két ujjunkkal copy paste-elhetünk a virtuális és a fizikai valóság között. Ez a legerősebb TED talk, amit láttam, olyan jövőt fest, ami most még álomszerű, de hamarosan úgy gondolom realitás lesz.

2009. november 11., szerda

Foreverism


"Get ready for 'FOREVERISM': consumers increasingly embrace lifestyles, relationships and products that are 'never done'. It’s a fluid ‘trend’, guaranteed to spawn new ideas."
"FOREVERISM Encompasses the many ways that consumers and businesses are embracing conversations, relationships, and products that are never done. Driving its popularity is technology that allows them to find, follow, interact and collaborate forever with anyone & anything."


Forever PRESENCE
Forever findable
Forever following
Forever conversing
Big brands joining the conversation
Forever BETA




2009. november 10., kedd

Hopenhagen

A Nemzetközi Reklám Szövetség (IAA) és az Egyesült Nemzetek Szövetsége (UN) együttműködéséből született egy közös platform. A közös nevező a környezetvédelem és a fenntarthatóság. Az apropó a Koppenhágában tartandó konferencia a klímaváltozásról. (United Nations Climate Change Conference in Copenhagen (COP15))
Az akció lényege egy nemzetközi szintű mozgalom létrehozása. A misszió, hogy felhívja az akció mindenki figyelmét, a klímaváltozás közös ügyünk, és ha mindannyian teszünk ellene, van remény. A mozgalomhoz csatlakozni nagyon egyszerű. Egy e-mail cím, és egy helyszín megadásával megírhatja mindenki mi az, ami neki, személy szerint reményt ad. Ezek a mondatok jelennek meg egy online felületen, ami a világtérképet ábrázolja. A csatlakozás tényét pedig facebookon, twitteren és az összes létező social network-ön meg lehet egy lépésben osztani.
Maga a mozgalom azért erős kommunikációs szempontból, mert a támogató márkák (Coca-Cola, Siemens, SAP) egy nagy számú, az akcióhoz önkéntesen csatlakozó csoporttal vállal közösséget. Ha valami, ez igazán hitelesen erősíti a pozitív márkaképet.



2009. november 4., szerda

Empathy


Seth Godin írja (leegyszerűsítve), hogy a hirdető sikerének egyik záloga, hogy segítsen levenni a döntés felelősségét az emberről.
A választás egyik legnehezebb pontja a döntés maga, leginkább azért, mert nehéz elszámolni magunk felé a döntésünk következményeivel.
Akkor is, ha csak egy fogkeféről, vagy egy mosóporról beszélünk. Már a döntés pillanatát gyűlölöm, amikor felesleges energiákat pazarolok egy számomra érdektelen témában, és még ennél is jobban bosszant, ha az elpazarolt időmben még rosszul is döntöttem.
Minél pontosabban érvel egy márka, minél hitelesebben megerősíti a döntésemet, minél inkább képes a titkon megfogalmazott kérdéseimre válaszolni, annál szívesebben választom.
Seth Godin továbbvitte ezt. A márkának nem csak a felelősséget célszerű levenni a vállamról rövid távon, hanem célszerű abba is energiát fektetnie, hogy megtanítson helyesen dönteni. Így nagy eséllyel hosszú távon is maradok a márka mellett.

I wish I could change

OUR CHANGES

Sokszor látok példát arra, hogy egy brand valamiféle középszerű ötletre építve próbál közösséget kovácsolni a neten, leginkább masszív kommunikációs költségvetésére támaszkodva. Olyan ez, mint rossz technikával úszni. Lehet, de nem érdemes. Nem egy példát látni, ahol a tömeges eléréshez, a minőség rovására a mennyiségre szakosodott marketingesek elvétik az egyszerűség törvényét.

Vannak szerencsére jó példák előttünk. Olyan -legtöbbször minimális pénz befektetésével létrejött - projektek, amik köré jelentős közösség épül, amiket az emberek önként magukénak tudnak, saját ügyüknek éreznek. Ilyen a fenti említett Our changes, vagy a We feel fine projekt is.

Azoknak a brandeknek, akik pozitív brand image kialakítása vagy brandjük bevezetése apropóján arra vállalkoznak, hogy közösséget építsenek, egy javaslatom van:
KEEP IT SIMPLE! BE HUMAN! Minél egyszerűbb a cél annál sikeresebb lesz egy közösségi projekt. Minél emberibb az üzenet, annál többen csatlakoznak.