2010. március 23., kedd

A palackozott víz története



Tanulságos történet arról, hogy nincs szükségünk palackozott vízre, hiszen a csapvíz éppoly jó. Csak hát volt az az anyagi érdek, ami elegendő pénzt áldozott arra, hogy meggyőzzenek minket arról, hogy palackozott vizet vegyünk. Hogyan? Elsősorban megfélemlítéssel. Ennek tökéletes eszköze a TV. Az audiovizualitásával minden érzékszervünkre hat. Elűzi a magányt, irányít és csökkenti a bizonytalanság érzésünket - hiszen aki a TV-t nézi, automatikusan közös nevezőt talál a többiekkel. Legalábbis azokkal, akik ugyanazokat a híreket hallgatják és ugyanazokért a műsorokért rajonganak, ugyanazokat a celebeket fikázzák. Ezért az olcsón vett bizonyosságért cserébe azt is eltűrjük, hogy naponta halálhírek és tragédiák egész sorozatával traktálnak minket. Sőt, még félni is hajlandók vagyunk. És ide is érkeztünk. Az egyirányú kommunikáció érájában nincs más teendője a vizet palackozó cégeknek, mint használni ezt a remekül bejáratott mechanizmust. És amikor kellőképpen elkezdünk félni a hormonoktól szennyezett klóros csapvíztől, akkor kinyitjuk a pénztárcánkat és kartonszám vásároljuk a palackozott vizet.

Igen ám, de mi van azokkal, akik átlátnak ezen? És azokkal, akiknek szólnak azok, akik már átlátták ezt a folyamatot? Mit csinál a rendszer azokkal, akik kitiltották a TV-t a nappalijukból? Hogyan irányíthatók így az emberek? Mi lesz ha a tudatosság fölénybe kerül a tudatlansággal szemben és az emberek elutasítják a félelmkeltést? A válasz egyszerű és életszerű. Igazat kell mondani. Nem irányítani kell, hanem segíteni. Bizalmat építeni. Ez lenne a marketing halála? Nem hinném. Ez a marketing átértelmezése lesz csupán. Persze nem apró változás, de az ember továbbra is ember. Szereti ha segítik, ha szeretik és ha elkápráztatják. Főleg ha ehhez nem nézik hülyének. És mint ilyen, ezt értékeli is impulzív, irracionális fogyasztói döntéseivel. Marketingesek, jó kommunikációra fel:)!

További info a video kapcsán itt:
http://storyofstuff.org/bottledwater/
http://www.diverziti.hu/

2010. március 18., csütörtök

Adidas facebook integráció

Az Adidas Originals az igazi trendszettereknek szól. Hamar rájöttek, hogy ez kötelezettségekkel jár. Tényleg eredetinek kell lenniük, nem csak az image kommunikációjuk headline-jának szövegezésében, hanem abban is amit és ahogy kommunikálnak. Engem elkápráztattak. Hol máshol lehet nagyot durrantani, mint a social mediában.

Az új adidas originals kollekció oldalába integrálták a facebook közösségi funkcióit. Leegyszerűsítve, ott helyben (a termék oldalon) kiírhatod magadból, ami kikívánkozik. Tetszik a cucc, amit látsz, vagy épp ilyened van, bármit. Ez eddig nem lenne nagy szám, ami különleges, hogy nem kell külön rgisztrálni, belépsz az oldalon a facebook profiloddal és nyomhatod is a commentet, ami aztán megjelenik a saját oldaladon a facebookon.

Annyi furcsa, hogy az így megjelenő commented nem az Adidas Originals amúgy jól működő fan-site-jára visz, hanem ennek az alkalmazásnak az oldalára. Innen pedig nem linkel tovább a fan sitera.


Ha már social media, a Youtube-on is csinos kis profil oldallal van jelen a márka, rajta a lookbook video formában.


Másnak is feltűnt ez a jópofa megoldás, read about it in English here.

Olivier Blanchard Basics Of Social Media Roi

A social media költségei és megtérülése.
Hozzá egy cikk ajánló: http://mashable.com/2009/10/27/social-media-roi/

2010. március 2., kedd

Honey Bees



Haagen Dazs HONEY BEE kampány elnyerte a GOOD WORKS EFFIE díjat tavaly. Nem véletlenül.
Szeretném ha a következő ZUANGO projekttel nevezhetnék erre a díjra.

2010. március 1., hétfő

Microsponsorship

"Industry experts say that this approach has its benefits: engaging with consumers in social media, boosting small charities that can't compete with marketing juggernauts such as Susan G. Komen for the Cure, and free market research that results in more effective advertising campaigns.
...
More involved consumers

"We're definitely seeing a trend with consumers being passionate about giving back and helping others," Quaker Chief Marketing Officer Kirsten Lynch said, noting that the struggling economy only adds fuel to this fire. "Even with children, it rises to the top of the list of things they're passionate about." According to the company, U.S. consumers are 31% more involved in philanthropic causes and volunteerism than they were a year ago. ...
Will be there some cynics out there? Maybe. But there's a groundswell right now to do good things."

...
Tellingly, 79% of consumers say they would be likely to switch from one brand to another (when price and quality are about equal) if the other brand is associated with a good cause. That's up from 66% in 1993, according to Cone. "


Source and more