2009. szeptember 30., szerda

21st Century Journalism

A változás egy aprócska szelete az újságírás jövőjét taglaló prezentáció. Úgy tűnik a Ringier felismerte, hogy jön a változás. Kíváncsian várom mit tehet egy régi szervezet és azt is, mit hoz valójában a jövő.

2009. szeptember 28., hétfő

The Good Little Company



How to make a Good Little Company?

Azaz mitől lesz egy jó kis cég valóban jó kis cég?

Azt mondják, hogy ők egy Jó kis cég, akik Jó kis ételt adnak el. És mitől jó az étel?
Van néhány (szám szerint 3) egyszerű elv ami mentén ez az organikus élelmiszert előállító és forgalmazó cég tevékenykedik.
  1. Ha nekünk jut vacsora az asztalunkra minden nap, miért ne juthatna mindenkinek?
  2. Szeretjük az állatokat, bánjunk velük eszerint.
  3. A világ jó kis hely, tegyünk róla, hogy az is maradjon.
Ezt a három elvet követve olyan ügyeket kaprolt fel a márka, és olyan projekteket keltett életre, amik ezekkel az elképzelésekkel összahngban vannak.

BUY ONE GIVE ONE FREE:
Tehát ha veszel egyet abból a kolbászból, amit boldog állatokból, mesterséges adalékok nélkül készítettek, azzal hozzájárulsz egy programhoz, aminek keretében egy egy harmadik ország beli család 2 hétig minden nap kap egy étkezésre elegendőt abból, amit megvettél.

GOOD LITTLE SAUSAGES
Mindenki azt mondja, hogy a kolbász nem lehet finom és jó is egyszerre. Ez a JóKisCég bebizonyította, hogy ez az állítás nem helyes. Elkészítették a finom és egészséges (teljesen természetes anyagokból, boldog állatokból nyert alapanyagból készített) Jó Kis Kolbászkákat.

Kézenfekvő a megoldás. Organikus, valóban. De ha onnan nézzük, hogy van néhány ember, aki fejébe veszi, hogy alapít egy céget azzal a tervvel, hogy JÓ ételeket szeretne előállítani és forgalmazni, akkor innen még nagyon hosszú az út a sikerig.

Ez a branded cause project a számomra példaértékű és az ATTO nevű branded cause projectekre szakosodott céget dícséri.

2009. szeptember 23., szerda

Nike sport music

A márkázott tartalom iskolapéldája a NIKE RUNNING site-ja. Ezen belül kiemelve a sport music channel-t a lastFM-en.

A NIKE a futókat egy közösséggé kovácsolja. Olyan tartalmakat biztosít számukra, ami igazán hasznos. És azt is felismerték, hogy bár nagy költségvetéssel dolgoznak és így igen nagy forgalmat generál az oldal maga, még hatékonyabbak, ha beszállnak a meglévő közösségi oldalak networkjeibe és azok technológiáját, felületét és lojális közösségét használják elérni kívánt céljaikhoz.

Nike tag



A jó kreatív elengedhetetlen!

2009. szeptember 17., csütörtök

Creative Commons



http://creativecommons.org/projects/


A creativecommons.org számomra mintaértékű kezdeményezés. Egy olyan vállalkozás, ami a múltban nem létezett. A jövő inspirálja és a jelenben egyre nagyobb hasznát vesszük.


Nem vártak szerzői jogvédelem egyetemes átértelmezésére és a jogszabályok újraírására, amikor szinte egyik napról a másikra megváltozott a létrehozott tartalmak mennyisége és hozzáférhetősége.


A Creative Commons lehetőséget ad a tartalmak létrehozóinak, hogy eldöntsék milyen mértékben rendelkezzenek a szerzői jogaikkal és a tartalmak potenciális felhasználóinak, hogy tisztességes, jogtiszta módon használhassák azokat.




Marketing pedig KELL


A kkv-k kétharmada nem marketingezik.


A mikro-, kis- és közepes vállalkozások mindössze egyharmada (32,8
százaléka) folytat tudatos marketingtevékenységet. Ez az adat azért is
megdöbbentő – állítja az Ipsos és a Marketing Commando kutatási jelentése -,
mert rámutat, hogy a mikrovállalkozások és a kkv-k még mindig nincsenek
tudatában a marketing jelentőségének. Az eredményekből viszont megállapítható,
hogy azok a mikrovállalkozások és a kkv-k, amelyek pénzt áldoznak a marketingre,
nagyobb éves forgalomra számíthatnak mint azok, amelyek nem.

forrás: Kreatív online (Tovább a teljes cikkre.)

Ez a jelenség nem meglepő, de nem dícséretes. Ugyanakkor a magyarországi kkv-k helyzetét elnézve és a marketing megítélésére tekintettel nem csodálkozom az eredményen.
Megbízható, költséghatékony és felelős marketingmegoldásokkal változhat a vállalkozói atitűd. Ezen dolgozom.

Make the logo bigger?

http://www.zagarmusic.com/escape/

Kevés cég érti mit jelent a szponzoráció. Ebben az esetben hívjuk márkázott tartalomnak.
Általában kimerül a dolog abban, hogy "adunk egy kis pénzmagot vagy valami egyebet, amink van és te meg jó nagyban tedd ki a logónkat vagy a molinónkat". Ez többnyire mindenkinek rossz. Nem tartja tiszteletben a szponzoráltat és lesüt a hozzáállás a szponzorról.

Az adidas megértette miről kell, hogy szóljon ez a történet. Azt is, hogy nem az óriás logójától lesz jófej a megcélzott trendszetterek körében.

Adidas oldalt épít, üzemeltet. Nevét adja egy zenész és egy tehetséges alkotó munkája mellé. Diszkrét logó, színhasználat, a domain pedig a produkcióé.
Amikor ezt látom, bízni kezdek abban, hogy elég érett már a magyar piac is az elegáns megoldásokra.

Branded cause by DOVE



A Dove campaign for real beuty talán az egyik legismertebb és legsikeresebb példája a branded cause-nak.

A Kampány a valódi szépségért lehetne egy egyszerű marketingfogás. De nem az. Következetes és átgondolt. A legszimpatikusabb vonása a kampánynak számomra az, ami a branded cause alapja.

Találj egy valósi ügyet. Találd meg az ügy hiteles képviselőit. Azokat, akik akkor is az ügyön dolgoznak, ha nincs pénz, támogató és hírvetés. Ők adják a valódi értéket!

A Dove ezt felismerte és országonként olyan szrvezetekkel együttműködve támogatja az önbecsülést segítő programokat, amik valós múlttal, aktív szervezettel és tagokkal rendelkeznek. Magyarországon ilyen a A KOMPÁNIA ALAPÍTVÁNY , ami egy 1989-ben alakult kortárssegítõ csoportból jött létre és 17 éve működik.

Így az ügy hiteles, fenntartható akkor is, amikor a brand gazdái új irányba indulnak a piac változásával. Úgy is fogalmazhatok, hogy tartalmas egyesülés az ügy és a márka között, ami a majdani szétválás után is pozitív energiájú kapcsolatként marad meg. Így a DOVE értéket teremtett.

You tube it well

A You Tube-ot nem elég a hirdetőknek használni. Érdemes jól használni!



Szerethető reklámfilmeket kell készíteni, amiket magadtól is szívesen nézel. Anélkül, hogy valaki az arcodba tolná. És szívesen meg is osztod másokkal, vagy beteszed a kedvenceid közé. Ilyen a Vaseline film is, aminél nem bántam, hogy egy ideig a youtube jobb felső sarkára ragasztották... Megköszöntem, hogy kaptam egy élményt. Kattintottam, örültem. A hirdető veszi a fáradtságot és mivel érti már az internetet, valami olyan filmet készít, amivel élményt ad.

2009. szeptember 16., szerda

No Impact man

CAUSE MARKETING


CAUSE BRANDING IN THE 21st CENTURY

By Carol Cone

As we enter the 21st century, it is clear that the integration of social issues and business practices was not a passing fad for the 1990s, but rather the beginning of a fundamental shift in how the world’s leading companies will use cause associations to position their organizations and brands for the future.Today’s pioneers are turning a concern for causes into long-term brand equity.

At companies such as Avon, The Home Depot, Target, Timberland and ConAgra, comprehensive social commitments have become an integral way to conduct business and a core component of corporate reputation, brand personality and organizational identity.

This is good news for corporations and nonprofits alike. Just as companies are finding it harder to “out innovate” or “out advertise” their competitors in a marketplace increasingly saturated with new brands, nonprofits too are competing with rival organizations for corporate support and public awareness.

Strategic cause programs provide companies and nonprofits with valuable leadership and differentiation strategies as well as enhanced brand equity and credibility, greater reach and significant resources and relationships. Now, more than ever, corporations and nonprofits are realizing the power of aligning companies and causes.

The Evolution of Cause-Related MarketingCause marketing has evolved from a short-term tactic used to spike sales into a powerful positioning discipline used to enliven brand equity and enhance corporate image with significant bottom-line and community impacts.

Cone calls this emerging business practice “Cause Branding.”In 1993, the first Cone/Roper study captured consumers’ enthusiasm for this evolving trend and gave executives and nonprofits benchmark results and fresh ammunition to create a burst of cause programs.

read on

2009. szeptember 7., hétfő

Az számít, amit csinálsz, nem az, amit mondasz

Social Media: It's Not What You Say That Matters
http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=publicsocialmediapov-090903225403-phpapp01&stripped_title=social-media-its-not-what-you-say-that-matters" />http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=publicsocialmediapov-090903225403-phpapp01&stripped_title=social-media-its-not-what-you-say-that-matters" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="355">
View more documents from Paul Isakson.
A hiteles márkaépítés egyik kulcs eleme: Megtalálni azt a mondanivalót, amit a márkád, a márkád üzenet, filozófiája vagy funkciója mentén adni tud. Nem a márkáról magáról, de a márkához kapcsolódva. Így lehet és csak így érdemes beszállni a közösségi oldalakon folyó kommunikációba. Ahonnan lassan nem lehet kimaradni, mert aki kimarad, lemarad.

2009. szeptember 3., csütörtök

Social media



Egy újabb meggyőző kis video arról, hogy mennyire megváltozott az a környezet, amiben Ogilvy megírta nagykönyvét a reklámról. A video amerikai ugyan, de itthon is elérhető a lakosság jelentős része az iwiwen, a leglátogatottabb oldal itthon is a Youtube és a facebookon is napról napra több magyar felhasználó van jelen. Google-ben keresünk, sőt, a blogolunk is egyre többen. Lassan nem is kérdés, hogy a social network oldalak működnek-e valóban. A kérdés sokkal inkább az, hogyan érdemes ezeket használni.

A legfontosabb tanácsom: organikusan. Azt szoktam kérdezni magamtól, ha kiteszek magamról, a márkámról valamit a facebookra, szívesen adom-e mellé a nevem. Ha igen, akkor jó úton vagyok. Ha cikinek érzem, túl nyomulósnak, nem elég szellemesnek, vagy hiteltelennek, azaz ha az üzenetem "bullshit", akkor újra neki kell futni az egésznek.

A social media nem egyenlő az ingyen reklámmal. Különösen a márkáknak nem. Csak a pénzt nem a médiafelület tulajdonosának zsebébe kell tenni, hanem azoknak a content providereknek, akik olyan tartalmat hoznak létre és tartanak fenn a márkánk képviseletében, amit a social network oldalak közönsége, vagyis az EGYES EMBEREK szívesen olvasnak.

2009. szeptember 2., szerda

Fail Faster



Számtalan projektet menedzseltem, eleget hibáztam, elégszer alkottam olyat, amire büszke vagyok ahhoz, hogy végre vállaljam mindezt és ne féljek. Ne féljek félni. Ne féljek attól, hogy benne van a bukás lehetősége abban, ha saját utamat járom. A Fail Faster tribe sokat segít az indulásban. Meg mindenben. Megtalálni magam önálló, független, de nem magányos alkotóként. Hídvégi Andrást, a Fail Faster Tribe alapítója idézte ezeket a sorokat arról, miért hozta létre a Fail Faster Tribe-ot. A legtöbbet ez mondja el nekem, mi az, ami a segít az első lépéseket megtenni
"I’m not a Jedi Master. I’m not wiser than you. I’m not more successful than you. I just made more mistakes and had more failures as a content industry creative/entrepreneur than anyone I know. And through my mistakes and failures I’ve learned a lot about business. A lot about what works and what doesn’t. I learned that failure is more terrifying and success is less fun when you are alone. Through my mistakes and failures I learned that you are going to be more successful in a circle of Inspiration and Support.”

2009. szeptember 1., kedd

Magic beans

Seth Godin írja mai postjában, hogy a médiában eddig a TV volt az úgynevezett "magic beans", hívjuk így, varázsbab. És tényleg. TV-vel bármit el lehetett adni. Személyes tapasztalataim a zeneiparból vannak. Lehetett kreatívkodni, micrositeokkal, játékokkal, országos meseíró versennyel print együttműködésben. Minden lehetséges fillért TV-re költöttünk, amit nem, azt is csak a lelkiismeretünk tisztántartása végett. És valóban, TV-vel még a legszörnyűbb mulatós zene is fogyott, mint a cukor.

Seth Godin most arról ír, talán tényleg leáldozott a TV ideje és az új médiáé a jövő. Igen ám, csakhogy az interneten hirdetni zöbb kreativitást, időt, energiát, nagyobb rugalmasságot, gyorsaságot és nem utolsó sorban hitelességet követel a hirdetőtől és a hirdető márkájától.
És ehhez új szemlélet és új aparátus kell. Stratégia központú, organikus marketingszemlélet. Nem szabad egyszerre sokat akarni és hosszú távra érdemes tervezni már induláskor.
Van egy kedvenc példám. A Best made Co. baltákat gyárt. Elmondása szerint a legjobb baltákat. Ráadásul a legszebbeket is. És mindezt nemes egyszerűséggel szólva tökéletesen tálalja.
Ajánlom nézegetésre.

Én a magam részéről a kommunikáció területén is hiszek abban, hogy eljön az új marketing ideje. (New age in marketing:)). Ezért jött létre az organikus kommunikációra szakosodott projektirodám.

Google járvány térkép

Mire nem jó a Google? Az új influenza terjedését feltérképezték világszerte a használt keresőszavak alapján.

Ebben nem csak az a tökéletes, hogy a Google a szakosodott kutatócsoportjával társadalmi célokat szolgál, jót tesz velünk. Hanem az is, hogy a Google az ilyen és ehhez hasonló értékteremtő projektekkel úgy használja ki - és ezzel egyúttal kommunikálja - a Google termékek birodalmát, hogy az így létrehozott érték hosszútávon járul hozzá szervesen a Google pozitív imagéhez.

Elismerésem az organikus marketing platform teremtő mestereinek.

Forrás: http://googleblog.blogspot.com/2008/11/tracking-flu-trends.html